O škole

Základní škola a Mateřská škola Lukavec, Na Podskalí 282, Lukavec (okres Pelhřimov) je úplnou základní školou. Základní škola sdružuje základní školu, mateřskou školu, školní jídelnu a školní družinu.

Jsme školou rodinného typu. Všichni pracovníci školy se snaží o vytváření příznivého klimatu ve škole na základě otevřenosti a partnerství v komunikaci, úcty, tolerance, uznání, empatie a spolupráce. Škola v maximální možné míře usiluje o ochranu žáků před násilím, šikanou a dalšími sociálně patologickými jevy.

Proč si nás vybrat?

1. Jsme školou rodinného typu. Žáci se znají navzájem, učitelé znají podle jména i ty žáky, které nevyučují. Ve vzdělávání stavíme nové poznatky a vědomosti na spolupráci nejen s moderními interaktivními audiovizuálními prostředky, ale snažíme se vést naše žáky také k lásce k přírodě. Naše výuka často probíhá ve venkovních prostorách školy, kde mohou žáci získávat další nové poznatky a vědomosti přímo v krásném lukaveckém přírodním prostředí.

2. Každý žák naší školy za celou školní docházku obdrží na svůj otevřený školní účet dohromady 18 000 Kč, tedy za každý školní rok je žákovi přičtena na žákovský účet částka 2 000 Kč. Příspěvek je žákem čerpán postupně po celou dobu školní docházky. Tyto finanční prostředky slouží pouze k financování školních, dopravy na školní akce a školních pomůcek. Pokud žák v rámci školní docházky peníze nevyčerpá, jsou tyto finance nenárokovatelné. Navíc jsou žákům hrazené náklady na cestovné.

3. Na Základní škole v Lukavci je anglický jazyk vyučován již od 1. ročníku.

Zajímavé školní projekty

Předtančení

slavnostní zahájení plesu

Noční škola