Divadelní kroužek

Ve škole není důležité jen pracovat podle pokynů, které nám někdo zadá. Ve škole je také potřeba “hrát svoji roli”. Neznamená to, že se během hodiny matematiky žák změní např. v devítihlavého draka a ukazuje ostatním své herecké umění:-). Znamená to ale být sám sebou a najít si SVÉ místo v třídním kolektivu a později i v pracovním a rodinném prostředí. Může divadelní kroužek k tomuto přispět? Každá činnost, kterou vykonáváme společně, toto podporuje. A divadelní kroužek možná o trochu více, protože se v něm učíme hrát různé role.

Učíme se, že ne vždy můžeme mluvit tak, jak se nám chce. Učíme se, že se od nás očekává překonat sebe sama a vcítit se do “kůže” někoho jiného. A pak také – hrát divadlo je pořádná dřina, velká píle, překonání stereotypu. A tohle všechno se nám v životě hodí. A co z toho budeme mít??? Třeba to, že po tvrdé práci přijde velká odměna v podobě zažití úspěchu, potlesku a ocenění od známých a přátel.

Co se v lukaveckém divadelním kroužku vlastně celý rok děje? Žáci, kteří tam jsou přihlášení, nacvičují každý rok drobnější hry.