Finanční výhody

Každý žák naší školy za celou školní docházku obdrží na svůj otevřený školní účet dohromady 18 000 Kč.
Tedy za každý školní rok žák obdrží 2 000 Kč. Příspěvek je žákem čerpán postupně po celou dobu školní docházky (pracovní sešity, kulturní akce ...).
Každoroční nevyčerpaná částka se převádí do dalšího roku, takže ve vyšších ročnících mohou děti čerpat i více peněz (např. na lyžařský kurz, zahraniční zájezdy…).
Na podmínkách každoročního finančního příspěvku pro žáky Základní školy a Mateřské školy v Lukavci se dohodli vedoucí zástupci městysu Lukavec, Dřevozpracujícího družstva Lukavec a Zemědělského družstva Lukavec.

Navíc jsou po celou dobu školní docházky hrazené náklady na cestovné. Pokud je s dopravním spojením problém, nevadí, dopravu zajístíme.
Školní autobus