Aktivity ve škole - září

V září se nám daří!
Aktivity ve škole - září

 

 

 

 

Tvůrčí psaní třeťáků v rámci hodin českého jazyka

V září jsme začali usilovně pracovat na našem celoročním projektu "Můj časopis". V čem tento projekt spočívá? Každý z nás má svůj časopis, do kterého každý měsíc přidáváme další a další články. Tyto články píšeme na předem vybrané téma. Během psaní si upevňujeme pravopis, procvičujeme styl psaní a zapojujeme naši fantazii.
Jak se nám pracuje? Mrkněte sem. wink
 

 

Hodina českého jazyka ve 2. třídě

Abeceda
Jede vláček Písmenkáček,
rád ho vidí každý žáček.
Když zastaví, naskoč hned,
nejdřív A, konec Ž.
 
Druháčci se začínají učit abecedu. Jak nejlépe ji procvičit? Přeci hravou formou. smiley

Foto

 

Dopravní výchova ve 4.třídě

Dne 29.září se vydala čtvrtá třída na dopravní výchovu do Pelhřimova. Pod vedením zkušených instruktorů - policistů, se seznámili nejprve na učebně se základními dopravními předpisy, značkami a způsoby jízdy na kole. Pak se učili správně si upravit a nasadit ochrannou přilbu. Pro všechny byl zážitek zkusit si jízdu na kole, učit se respektovat dopravní značky včetně semaforů a osvětlení na přejezdu vlaku. Zajímavá byla i jízda zručnosti. Dětem se dopolední akce líbila. Do budoucna se všichni budou snažit vylepšit své vědomosti a dovednosti, protože jsou nutné v každodenním životě ve složitém dopravním provozu. Na jaře nás čeká podobný den včetně testu znalostí. Více fotek zde.

 

Muchomůrky rostou všude!

Žáci 2. a 3. třídy předvedli svůj um! Podívejte se sami zde.

 

Tvoření žáků 1. a 2. třídy ve školní družině

"Náš malý lesíček je plný zvířatek, houbiček. Sami jsme je vytvořili a do mechu postavili. Ve družině jsou tu s námi, jako naši staří známí!"

Foto

 

Tvoření žáků 4. a 5. třídy v rámci VV a ČSP

 

Tvoření žáků 2. a 3. třídy v rámci ČSP

Při hodině ČSP začali žáci vyrábět ježka. Technika byla velice náročná, proto si na jeho dokončení musíte počkat do příštího týdne. Bude to stát za to!

..........

A je to tady! Podařila se nám dokončit naše díla! Na proces výroby a finalní výsledky se můžete podívat zde.

 

Hodina matematiky ve 4. třídě

Dne 13.9. si žáci 4.třídy během hodiny matematiky zopakovali násobilku pomocí karet.

Foto

tisk Tisknout   ↑ Nahoru