Aktivity ve škole - únor

Únor bílý, pole sílí.
Aktivity ve škole - únor
 
 
 
 
 
 
 
Turnaj ve stolním tenise
V pátek 17. února 2023 se konal předprázdninový turnaj ve stolním tenise. Zapojili se do něj zájemci z řad žáků 2.stupně. Vše bylo v režii žáků 9. třídy.

 
V kategorii 6. a 7. třídy obsadil:
1. místo Adam Vlach
2. místo Jakub Hrbek
3. místo Jakub Šindler

 
V kategorii 8. a 9. třídy získal:
1. místo Filip Hůlka
2. místo Matyáš Malimánek
3. místo Tomáš Bísek

Diplom absolutního vítěze si odnesl Adam Vlach ze 7. třídy.

 
Děkujeme všem deváťákům za skvělou přípravu a organizaci celého turnaje. Dále oceňujeme snahu a odvážnost jediné dívky z 8. třídy Hanky Hrbkové, která všechny zápasy odehrála s noblesou a získala tím hřejivou pochvalu a diplom „Odvážné sportovkyně“.
 
Další fotografie naleznete zde.
 
Valentýn ve třetí třídě
14. února slavíme Valentýn - svátek všech zamilovaných. Není to jen láska k druhým, která by se měla oslavovat. Proto jsme se zaměřili na sebelásku a vytvořili si zámky s klíči. Na klíče jsme psali věci, které na sobě máme nejradši. Hotové zámky jsme si pak dali na nástěnku, abychom je měli stále na očích a připomínali si, jak důležitá sebeláska je.
       
 
Matematika u třeťáků - rozklad čísel na stovky, desítky a jednotky
    
 
 
Hodina anglického jazyka u nejmenších
Prvňáčci si donesli rodinné fotografie, pomocí nichž jsme procvičili základní slovíčka k tématu Family.
 
Keramický kroužek
Více fotek naleznete zde.
     
Poznej Vysočinu
Žáci 6. – 9. ročníku se 9. 2. 2023 zúčastnili školního kola zeměpisné soutěže s názvem Poznej Vysočinu. Test obsahoval celkem 23 otázek, které se týkaly našeho kraje. Výsledky soutěže budou uveřejněny prvním březnovém týdnu.
 
 
Kroužek vaření 
               
 
Plavání 3. a 4.třída
Nové fotky z plavání naleznete zde.
 
Základy první pomoci ve školní družině
Děti ze školní družiny strávily zajímavé, ale hlavně poučné odpoledne. Ve čtvrtek 26.ledna je ve družině navštívili čtyři studenti z 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Připravili si pro ně různé scénky zaměřené na poskytnutí první pomoci při záchraně lidského života a hravou formou děti seznamovali se zásadami první pomoci. Všichni si mohli vyzkoušet volání na linku 155, obvazování, ošetření popálenin, pravidla bezpečnosti všeobecně i jak chránit sami sebe v ohrožení zdraví. Nějvětším zážitkem byla resuscitace na opravdové "Anče a Karlovi", kdy si děti vyzkoušely přímou masáž srdce. Závěrem zkusil každý z "malých záchranářů" vyplnit lehký kvíz. Děti byly nadšené a rády by studenty lékařské falukty zase někdy přivítaly u nás ve družině.
                            
 
Procvičování vyjmenovaných slov po B, L, a M ve třetí třídě
        

tisk Tisknout   ↑ Nahoru