Aktivity ve škole - říjen

Divoké husy na odletu - konec i babímu létu.
Aktivity ve škole - říjen
                                                                 
 
 
 
 
Domečky pro skřítky aneb užíváme si poslední teplé dny letošního roku.
Choď v přírodě pěkně tiše,
třeba najdeš skřítků skrýše!
Ten, kdo tajemství má rád,
může se o skřítky postarat!
Posbírej lupeny, trávu, mech i větvičky
a postavíš pro ně domeček celičký!
      
Další foto zde.
 
Tvoření v rámci kroužku Šikulové
Muchomůrka ve své kráse
u tří smrčků červená se.
Dej si pozor hošíku, 
ať jí nemáš v košíku.
 
                  
 
Zábavné řazení slov ve druhé třídě
     
     
 
Halloweenské kočky (ČSP 2. a 3. třída)
Je tady kouzelný čas!
To právě poznal každý z nás!
Chce to jen alobal, fixy, šikovné ručičky,
trocha vody, čáry máry,
 
 
Skřítkové ve školní družině
Hop do lesa, hop z lesa,
to je naše adresa!
Tam my podzimní skřítci bydlíme,
v listí se v teploučku vyspíme!
Až padne první snížek,
schováme se do pohádkových knížek!
      
 
Přípravy na advent
Žáci 6. a 7. ročníku pečou cukroví při hodinách ČSP jako o život. Cukroví bude možno zakoupit na tradičním jarmarku v Lukavci.
           
 
Drakiáda ve školní družině
Krásného babího léta využily děti a paní vychovatelky naší školní družiny a sešly se spolu s rodiči a prarodiči na tradiční drakiádě. Krásné počasí, dobrá nálada a úžasně létající draci - super akce! Už teď se těšíme na další smiley. Fotky z drakiády zde.
 
 
Jak vzniklo divadlo
Dne 13. 10. 2022 navštívili žáci 6. a 7. třídy táborské divadlo, kde se zúčastnili edukačního programu s názvem ,,Jak vzniklo divadlo". Všichni se aktivně zapojovali do různých aktivit a s paní lektorkou tak prošli jednotlivá období divadla od pravěku, přes starověk, středověk až po současnost. Při těchto aktivitách si mohli vyzkoušet různé kostýmy, pracovali s mansiony, rekvizitami. Na závěr zhlédli krátký divadelní příběh. Program byl velice pestrý, dětem se líbil.
 
 
Housenky
Barevné lupeny jsme v parku nasbírali,
na špejličku opatrně navlékali.
Na jednom konci gumička,
na druhém z brambory hlavička!
Jeřabinky to pěkně dozdobí
a obličej je hotový!
Jen ať se každý podívá, 
jak krásně se housenka usmívá.
 
Tvoření druháků a třeťáků o ČSP k nahlédnutí zde.
 
Podzimní tvoření 4. a 5. třídy v rámci VV a ČSP
 
"Dáváme zvířatům druhou šanci"
Dne 11.10. naši školu navštívili členové záchranné stanice pro volně žijící živočichy ČSOP Vlašim.
Nejprve proběhla přednáška pro první stupeň, poté pro druhý. Žáci se utvrdili, co dělat při nálezu zraněného živočicha. Bylo jim zdůrazněno, že na daného jedince nesaháme a ihned voláme záchrannou stanici, kterých je v České republice celkem 33. Nechyběla ani ukázka pomůcek, které pomáhají při odchytu zraněných.
Zajímavostí bylo, že zvířata se do stanice dostanou především příčinou lidskou - velice často srážka autem.
Na závěr milé překvapení: Více než 50% živočichů se podaří vrátit zpět do volné přírody.
 
                                  
 
Podzimní počítání
Jako třeťáci objevujeme svět násobilky a je nutné neustálé opakování a procvičování. Na učebnice a pracovní sešity jsme zvyklí a je to trošku nuda. Ale dostali jsme super pracovní listy, které se dají znovu použít. Takže vlastně procvičujeme násobení a zároveň šetříme naší přírodu. Na tyto pracovní listy máme každý svou speciální kapsu a fix, který se dá po vypracování hezky smazat!
Jo, a taky hrajeme plácanou, to nás baví ze všeho nejvíce. Hrajeme si, zafandíme a zároveň u toho opět procvičujeme násobení a dělení. Fotky k nahlédnutí zde.
 
Čtenářské dílny v 6. třídě

Při hodinách českého jazyka se četbě knih věnujeme během tzv. čtenářských dílen. Tyto dílny by měly děti motivovat ke čtení, vzbuzovat v nich větší zájem o knihy. Jak vše probíhá? Každý žák si na tuto hodinu z domova donese rozečtenou knihu. S ní pak pracuje, plní úkoly, čte si ji. Práce s knihami děti baví, je pro ně zajímavá, takže si troufám říci, že i děti, které čtení moc nebavilo, změnily názor, čtou více a čtení je i baví. Vypadá to tedy, že čtenářské dílny budeme i nadále zařazovat do našich hodin literatury, protože i ,,malinký krůček" může být za chvíli ,,velkým krokem" ke čtení, které nás baví.

             
 
Drak na provázku
Na provázku visí drak,
vyletěl až do oblak.
Stoupá stále výš a výš,
že ho sotva uvidíš.
Vítr ho zas dolů vrací,
nezlob, draku, já mám práci.
 
Při hodině ČSP pracovali žáci 2. a 3. třídy v týmech, ve kterých vytvořili 4 barevné draky. Fotky z hodin ČSP zde.
 
 
Fantazium
Dne 5. října 2022 se žáci 2.-5. ročníku vydali na exkurzi do Fantazium v Roseči u Jindřichova Hradce. Žáci byli po příchodu rozděleni na dvě skupiny, mladší a starší žáci.
 
Mladší žáci (2. a 3. třída) se jako první vydali na stezku "Po stopách živočichů". Pracovali ve trojicích a vyplňovali pracovní listy. Do těchto listů zapisovali názvy živočichů podle jejich stop. Na druhé stezce poznávali houby a určovali jestli jsou jedlé, či nejedlé. Poté na ně čekalo překvapení. Mohli si namalovat sádrovou magnetku dle vlastního výběru. Tuto magnetku si odvezli jako suvenýr. Následovala přestávka na oběd a potom na žáky čekala poslední stezka s názvem "Výzkumna expedice". Na této stezce si užili spoustu zábavy a vyzkoušeli třeba i bosonohou stezku! Na závěr dostali pytlíček s odměnou, který obsahoval pexeso, magnetku a pohled.
 
Starší žáci (4. a 5. třída) se také rozdělili do dvojic nebo trojic. Jako první se vydali hledat poklad. Tato stezka spočívala v hledání obrázků živočichů a rostlin a následné doplňování do rébusu. Následně absolvovali stezku s názvem "Voda nad zlato", kde podle indicií doplňovali tajenku. Stejně jako mladší žáci si namalovali vlastní magnetku. Poslední úkol nesl název "Palačinkové tajemství". V tomto úkolu si zahráli na detektivy, kde podle najitých obrázků postupně přišli na pachatele trestného činu krádeže. Na závěr dne také dostali odměnu.
 
Fotky z exkurze si můžete prohlednout zde.
 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru