Aktivity ve škole - listopad

Když dlouho listí nepadá, tuhá zima se přikrádá.
Aktivity ve škole - listopad
 
 
 
 
 
 
 
O hodinách si nejen o sýkorkách čteme, ale také je pozorujeme.
     
 
Co si přejeme od Ježíška?
  
 
Dravci 
Dne 24. 11. 2022 navštívil naši školu pan Brož, aby dětem ukázal dravce, o které se stará. Postupně všechny přítomné seznamoval s jednotlivými exempláři, o kterých i poutavě vyprávěl. Některé z nich nechal volně přelétávat nad hlavami žáků, což bylo pro všechny jakýmsi zpestřením. Závěr programu byl věnován dotazům. Více fotek z přednášky zde.
    
 
Školení první pomoci
Dne 14. 11. se zaměstnanci školy zúčastnili školení první pomoci. Všichni byli seznámeni s hlavními zásadami poskytování první pomoci, mohli si vyzkoušet masáž srdce na figuríně.
 
Šikulové jsou opravdu šikovní aneb přípravy na advent v plném proudu
      
 
Škola v pohybu
Dne 11. listopadu 2022 naši školu navštívil pan Moravec, aby v rámci projektu "Škola v pohybu" zpestřil hodiny tělesné výchovy na prvním stupni. Děti byly nadšené z jeho netradičních pohybových aktivit.
    
 
Den s Policií ČR
Dne 9. 11. 2022 navštívila naši školu pracovnice PČR Pelhřimov, aby nás seznámila s problematikou drog a různých závislostí. Nejprve jsme zhlédli naučný dokument o drogové závislosti, poté jsme vyplnili test o znalosti přestupků a trestných činů. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací. Přednáška se nám všem moc líbila a myslím si, že jsme si odnesli i nějaká ponaučení do života.
Žákyně 9. třídy
 
Procvičování vyjmenovaných slov po B
Pomocí domina jsme si procvičili vyjmenovaná slova po B.
A také jsme napsali dopis Ježíškovi.
        
 
Matematika hrou!
Třeťáci si procvičili násobilku 2-5 pomocí her na interaktivní tabuli. Z hlaviček se jim kouřilo i při jablíčkové a dýňové rozcvičce.
       
 
Skupinová práce druháčků při hodině ČJ
Luštění rébusů nám dalo zabrat!
    
 
Tvořeníčko, tvoření
Veselé podkovičky zvoní,
kdopak to jede k nám na bílém koni?
A už vidět Svatého Martina!
To je prý znamení,
že zima začíná!
Podívejte se na krásné výrobky žáků 2. a 3. třídy zde.
 
   
 
Tvoření žáků 8.ročníku v rámci ČSP
Tradiční jarmark se blíží a naši žáci vyrábí, co jim síly stačí. Tyto svícínky a mnoho dalších výrobků budete moci zakoupit na jarmarku v Lukavci. A jak se našim žákům dařilo? Koukněte sami zde!
 
Parkour
Dne 31.10. do naší školy zavítali parkouristé z Jihlavy. Děti nejprve seznámili s tím, co to parkour je, vysvětlili jim některé pojmy z tohoto oboru. Teoretická část pak byla vystřídána částí praktickou, kde už dětem předvedli různé "parkourové kousky". To nejlepší přišlo na závěr – děti si totiž mohly vyzkoušet některé jednoduché parkourové cviky, což se jim samozřejmě líbilo, byly nadšené. Na fotky se můžete podívat zde.
 
Trochu netradiční výtvarná výchova žáků 4. a 5. ročníku
Využili jsme s žáky toto krásné počasí bez lavic.
Tvary z listí se povedly. Doufáme, že je poznáte? 
 
 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru