Aktivity ve škole - leden

Ryje-li krtek v lednu, končí zima v květnu.
Aktivity ve škole - leden
 
 
 
 
 
 
 
Pololetní vysvědčení třeťáků
V úterý 31.ledna 2023 jsme dostali pololetní vysvědčení. Všichni jsme prospěli s vyznamenáním a od paní učitelky obdrželi pochvalu za úspěšné zvládnutí prvního pololetí. Těšíme se, co nás čeká v pololetí druhém.
  
 
Výtvarné práce žáků 4. a 5. třídy
    
 
Návštěva divadla
Dne 30.1. navštívili žáci z 1.stupně Horácké divadlo v Jihlavě. Shlédli představení Kniha džunglí, kde hlavní roli Mauglího výborně sehrál Michal Kraus. Ocitli jsme se v působivém příběhu lidského mláděte mezi zvířaty v drsné džungli.  Scéna divadla má krásnou výpravu, kterou doplnily vizuální efekty, hudba, zpěv a zdařilé herecké výkony jednotlivých postav. Dětem se představení líbilo a určitě se těší na podobný příští kulturní zážitek.
  
 
Lední medvědi navštívili hodinu ČSP druháků a třeťáků
Lední medvěd, krásně bílý,
mívá často dlouhou chvíli.
Chtěl by radši domů zpět, 
kde je mráz a sníh a led.
  
Procvičování slovní zásoby NJ v 8. třídě
Dne 27. 1. si žáci 8. třídy mohli procvičit slovní zásobu německého jazyka hravou formou. Byli rozděleni do skupin, kde se proti sobě utkali v hraní pexesa.
  
 
Práce s mikroskopy v 6. třídě
Žáci 6. třídy se během hodiny přírodopisu naučili pracovat s mikroskopy. Mohli pozorovat, jak zblízka vypadá mech, list květiny, vlas, tráva. Všechny to velice bavilo, proto budou v této činnosti pokračovat i v další hodině přírodopisu, kde se podívají na nožičku pavouka, křídlo mouchy….
    
 
Zapojení žáků do dětské výtvarné soutěže Lidice 2023
  
 
Hravé počítání na počítačích aneb hodina matematiky ve třetí třídě
        
 
Druháčci a jejich hodina českého jazyka strávená v počítačové učebně smiley
      
 
Plavání
Dne 23. ledna 2023 se žáci 3. a 4.třídy vydali na první lekci plavání. Žáky čeká celkem 10 lekcí v Plavecké škole Delfín v Pelhřimově. 
Fotky z každé lekce plavání naleznete v galerii.
  
 
Práce dětí v keramickém kroužku
Proces práce a výtvory žáků, kteří navštěvují keramický kroužek ve školní družině naleznete v galerii zde.
 
Sněhové radovánky
Druháci a třeťáci využili čerstvě napadaného sněhu. Nebylo ho moc, ale na pořádné sněhové radovánky to stačilo.
    
 
Světový den popcornu
Žáci třetí třídy dostali dne 19. ledna matematickou rozcvičku, ze které měli poznat, jaký speciální den připadá právě na toto datum. Všichni uhodli správně, že je to den popcornu.
A kde se nejčastěji setkáváme s popcornem? No přeci v kině! Děti se dozvěděly, před kolika lety proběhlo první promítání filmu ve světě, ale i v Česku, a kdy se poprvé promítal barevný film.
Den popcornu bez popcornu? To přeci nejde! A tak si třeťáci s paní učitelkou udělali ve třídě pravé kino. Promítala se pohádka Princezna se zlatou hvězdou a k tomu se podával popcorn. Na výběr bylo ze dvou příchutí. Slaný popcorn a sýrový popcorn. 
Po shlédnutí pohádky na děti čekal pracovní list, kde odpovídaly na pár otázek ohledně dané pohádky.
A tak si děti během popcornového dne procvičily nejen počítání, ale také paměť, čtení a psaní.
Všichni si tento den náramně užili! 
      
 
Předání diplomů z výtvarné soutěže
I tento rok se naši žáci zúčastnili mezinárodní výtvarné soutěže Piccoli Artisti del Natale a opět byli úspěšní, někteří dostali čestná uznání s medailí. Díla těchto žáků budou vystavena v italském chrámu. Předání těchto diplomů a čestných uznání pro všechny zúčastněné proběhlo u nás ve škole 16. 1. 2023.
Gratulujeme!
 
Když není sníh venku, tak alespoň sněhulák z papíru
 
Sněhuláčí sníh
Uhodnout je to tak snadné.
Ví to zajíc, brouk i pták.
Za pár dní nám z nebe spadne
na stráň první sněhulák.
 
Žáci 2. a 3. ročníku si v rámci ČSP vyrobili sněhuláky.  Další fotky neleznete v galerii.
 
Leonardo da Vinci
Dne 10. 1. 2023 navštívil naši školu divadelní soubor Pernštejni. Jejich vystoupení bylo rozděleno na 2 části. V té první byly děti seznámeny s tím, jak Leonardo da Vinci žil, v té druhé části si mohly zblízka prohlédnout repliky obrazů tohoto umělce, mohly si vyzkoušet, jak fungují některé z jeho vynálezů.
        
 
 
Tři králové ve 3.třídě
V pátek 6. ledna měli žáci 3.třídy projektový den zaměřen na Tři krále. První hodinu je paní učitelka seznámila s příběhem třech mudrců z východu. Děti se dozvěděly, kdo to ti mudrci byli, proč se vydali na cestu hledat nového krále, jak našli správnou cestu a proč se tři králové jmenují tak, jak se jmenují. Poté děti odrecitovaly básničku, kterou se všichni perfektně naučili.
Následoval běhací diktát. Při této aktivitě běhali žáci po třídě a hledali správné odpovědi do předem připraveného pracovního listu. Připomněli si znovu příběh o třech mudrcích, dozvěděli se, jaké zvyky a obyčeje se na Tři krále dělají a také, co je to zlato, myrha a kadidlo. 
V rámci matematiky si procvičili malou násobilku a dozvěděli se, proč na 6. ledna chodí koledníci a píší křídou na dvěře K+M+B. 
Poslední hodinu si zahráli hru "Já mám, kdo má" také na téma Tří králů a při poslechu koledy a povídání o Třech králích vymalovali omalovánky, které si pak vystavili na nástěnce. 
Fotky z projektového dne naleznete tady.
 
      
 
Tři králové o ČSP
Žáci 2. a 3. třídy si v rámci ČSP vyrobili Kašpara, Melichara a Baltazara. Nejdříve Tři krále vybarvili, vystříhali a následně pomocí izolepy nalepili na špejli. Jak jim práce šla od ruky se můžete podívat zde.
 
 
Třeťáci se učí vyjmenovaná slova po M pomocí domina
        
 
Beseda se spisovatelkou
Dne 3.ledna 2023 navštívila naši školu spisovatelka Michaela Fišarová. Besedy se nejdříve zúčastnili žáci 1. stupně. Dětem se paní spisovatelka představila, seznámila je se svou prací a s knihou, která nese název Kanálníčči. Společně s paní spisovatelkou přijel také herec Miroslav Reil, který dětem z knihy Kanálníčci přečetl kapitolu. V této kapitole se děti seznámily se strašidlem, které se jmenuje Smrďouch.
 
    
 
 
Beseda pro 2. stupeň byla také velice poutavá. Paní spisovatelka Fišarová žákům představila svou knihu Nikolina cesta. Kniha vypráví o dívce, která zažívala domácí násilí. Dále byli žáci seznámeni s tím, jak se knihy tisknou a vážou. Na konci besedy proběhla diskuze.
    

tisk Tisknout   ↑ Nahoru