Aktivity ve škole - květen

Měsíc květen, ten je prima, to už není vůbec zima! Všechny stromy rozkvetou, včely na ně přilétnou. Letí z květu na kvítek, z jabloně hned na šípek. Pyl moc pilně sbírají, med z něj potom dělají.
Aktivity ve škole - květen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dopravní výchova 
V úterý 21. května navštívili žáci 4.třídy dopravní hřiště v Pelhřimově. Zde skládali zkoušku mladých cyklistů. Zkouška se skládala z testu a jízdy po dopravním hřišti. Všichni uspěli a stali se tak držiteli průkazu cyklisty.
  
 
Letní atletická olympiáda
V úterý 21. května proběhla letní atletická olympiáda žáků druhého stupně. Fotky z LAO naleznete zde.
 
Vaření ve školní družině
Ve školní družině jsme nový týden začali trochu netradičně - s palačinkami! Nejprve jsme společně podle receptu připravili těsto. Každý si usmažil palačinku podle své fantazie. K dispozici měli žáci nutellu a jahodovou marmeládu, každý si tak mohl vybrat a namazat si palačinku podle chuti.
Byla to skvělá příležitost nejen na kulinářské dobrodružství, ale také na sdílení radosti a společného času ve školní družině. Děti si užily sladký zážitek a odcházely s úsměvem na tváři a plným žaludkem. Více fotek zde.
 
 
 
Představení dramatického kroužku - pohádka Princezna ze mlejna
Ve čtvrtek 16. května byli žáci naší školy pozváni do KD Lukavec na představení dramatického kroužku. Herci zahráli pohádku Princezna ze mlejna. Všem se představení moc líbilo! Děkujeme za pozvání.
    
 
Hasiči
Ve středu 15.5. navštívilo I. a II. oddělení ŠD HZS v Pacově, kde nás velmi mile přivítali dva zástupci z řad profesionálních hasičů, seznámili nás jak s hasičskou technikou, tak celkově se svou náročnou profesí. Žáci si mohli prohlédnout starší i úplně nové hasičské auto z venku i zevnitř, veškeré nástroje a nářadí a v neposlední řadě vyzkoušet roztahovák, helmu a kabát. Žáci se dozvěděli nejdůležitější informace o jejich náplni práce, prevenci a jak si počínat v případě nejdůležitějších problémů. Všichni žáci si návštěvu moc užili, odnesli si spoustu nových informací a hasičům poděkovali předáním vlastnoručně malovaných obrázků a přáníček... Více fotek naleznete zde.
 
 
Tvoření v ŠD - kytičky pro maminky
 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru