Aktivity ve škole - květen

Měsíc květen, ten je prima, to už není vůbec zima! Všechny stromy rozkvetou, včely na ně přilétnou. Letí z květu na kvítek, z jabloně hned na šípek. Pyl moc pilně sbírají, med z něj potom dělají.
Aktivity ve škole - květen

Plavecký výcvik
V pondělí 27. května jsme se my, žáci ze 3., 4. a dva žáci z 5.třídy, vydali na dlouhou cestu, která končila v malebné vesničce Srní na Šumavě. Zde nás čekal týden plný plavání, abychom se plavat naučili nebo se v něm zdokonalili. Plavat jsme chodili každý den dopoledne a odpoledne.
Po odpoledním plavání jsme měli pestrý program až do večerky. Počasí nám moc nepřálo, ale pokaždé, když přestalo pršet, utíkali jsme ven, poznávat okolí. Navštívili jsme Klostermannovu vyhlídku, vlčí výběh a prošli jsme celou vesničku. Pokud ovšem pršelo nonstop, využili jsme hotelovou tělocvičnu, kde jsme si zahráli míčové hry. Tělocvičnu jsme využili i na diskotéku a taneční soutěž. Museli jsme se také ale učit. Mezi aktivitami jsme počítali příklady a doplňovali i/í a y/ý.

V pátek jsme všichni úspěšně absolvovali plavecké zkoušky a získali mokré vysvědčení. Byli jsme mile překvapeni, že se naučil plavat opravdu každý. I ti, kteří se vody a plavání báli.

Plavecký výcvik na Srní jsme si moc užili! Plavání zdar!

Také bychom chtěli moc poděkovat Spolku Sluníčko, který přispěl částkou 500,- Kč každému žáku na plavecký výcvik.

Fotky naleznete zde.

LAO
Ve čtvrtek 23. května proběhla olympiáda žáků prvního stupně. Fotky z LAO naleznete zde.

Dopravní výchova
V úterý 21. května navštívili žáci 4.třídy dopravní hřiště v Pelhřimově. Zde skládali zkoušku mladých cyklistů. Zkouška se skládala z testu a jízdy po dopravním hřišti. Všichni uspěli, a stali se tak držiteli průkazu cyklisty.

LAO
V úterý 21. května proběhla olympiáda žáků druhého stupně. Fotky z LAO naleznete zde.

Vaření ve školní družině
Ve školní družině jsme nový týden začali trochu netradičně - s palačinkami! Nejprve jsme společně podle receptu připravili těsto. Každý si usmažil palačinku podle své fantazie. K dispozici měli žáci nutellu a jahodovou marmeládu, každý si tak mohl vybrat a namazat si palačinku podle chuti.
Byla to skvělá příležitost nejen na kulinářské dobrodružství, ale také na sdílení radosti a společného času ve školní družině. Děti si užily sladký zážitek a odcházely s úsměvem na tváři a plným žaludkem. Více fotek zde.

Představení dramatického kroužku - pohádka Princezna ze mlejna
Ve čtvrtek 16. května byli žáci naší školy pozváni do KD Lukavec na představení dramatického kroužku. Herci zahráli pohádku Princezna ze mlejna. Všem se představení moc líbilo! Děkujeme za pozvání.

Hasiči
Ve středu 15.5. navštívilo I. a II. oddělení ŠD HZS v Pacově, kde nás velmi mile přivítali dva zástupci z řad profesionálních hasičů, seznámili nás jak s hasičskou technikou, tak celkově se svou náročnou profesí. Žáci si mohli prohlédnout starší i úplně nové hasičské auto z venku i zevnitř, veškeré nástroje a nářadí a v neposlední řadě vyzkoušet roztahovák, helmu a kabát. Žáci se dozvěděli nejdůležitější informace o jejich náplni práce, prevenci a jak si počínat v případě nejdůležitějších problémů. Všichni žáci si návštěvu moc užili, odnesli si spoustu nových informací a hasičům poděkovali předáním vlastnoručně malovaných obrázků a přáníček... Více fotek naleznete zde.

Tvoření v ŠD - kytičky pro maminky