Aktivity ve škole - červen

Rozloučení s 9. třídou

Ve čtvrtek 30. června proběhlo rozloučení žáků 9. ročníku se základní školou. Kromě 8 žáků, kteří odcházejí na střední školu nebo odborné učiliště, odcházejí ještě 3 žáci ze 7. třídy na gymnázium Pacov. Všem přejeme hodně úspěchů na nových školách.

foto

 

Sportovní dopoledne v Želivě

V úterý 28. června 2022 se konal v Želivě sportovní den, do kterého se zapojily školy z Košetic, Senožat, Hořepníka, Želiva a Lukavce. Z naší školy se tohoto sportovního klání účastnili žáci z 2. stupně. Soutěžilo se ve 3 disciplínách – dívky ve vybíjené, chlapci ve fotbale a florbale.

Naše škola získala v celkovém hodnocení krásné 4. místo. Všem zúčastněným žákům děkujeme za snahu, ctižádostivost a vzornou reprezentaci školy.

foto

 

Exkurze do Prahy

V pondělí 27. června 2022 vyjeli žáci 2. stupně na exkurzi do Prahy. Žáci 6. a 9. třídy měli následující program - prohlídka ZOO, plavba parníkem (trvala 75 minut) s výstupem na Rašínově nábřeží a procházkou kolem Tančícího domu, Karlova mostu, přes Staroměstské náměstí na Václavské náměstí. Žáci 7. a 8. třídy strávili v ZOO celý den, kromě samostatné prohlídky ZOO byl pro ně v odpolední hodinách připraven výukový program. Akce se vydařila a všichni byli spokojeni.

foto

 

Preventivní program "Veselé zoubky"

Dne 27. června proběhl v první třídě preventivní program "Veselé zoubky". Děti se dozvěděly, jaké jsou zásady prevence vzniku zubního kazu, z čeho se zub skládá a jak o chrup správně pečovat.

Na závěr každý obdržel balíček, kde byl kartáček, zubní pasta, přesýpací hodiny (na správnou dobu čištění), žvýkačky bez cukru a samolepka se zásadami.

Plavání

V červnu skončil plavecký výcvik žáků prvního stupně, který je mezi dětmi velmi oblíbený. Pro žáky 3. a 4. ročníku byl povinný v rozsahu 20 lekcí, prvňáci a druháci absolvovali dobrovolných 10 lekcí. Každé dítě obdrželo “Mokré vysvědčení“, kde mělo potvrzený svůj výkon. Odměnou pro malé plavce byly závody a pobyt ve vířivce.

foto

 

Školní výlet 6. a 9. třídy

Ve středu 22. června vyjela 6. třída společně s 9. třídou na školní výlet do outdoorového resortu Březová nedaleko Jihlavy. Cesta naštěstí netrvala dlouho, a tak už od rána mohli žáci prožít sportovní den plný adrenalinových aktivit. Svou šikovnost a odvahu si vyzkoušeli na extra vysoké lezecké stěně, na vysokých lanech si procvičili svaly a bystrou mysl, ve strašidelném hradu v podobě únikové hry plnili nelehké úkoly, při kterých je ještě pronásledovaly nadpřirozené bytosti.

Skupinky dětí se snažily osvobodit zakleté město hledáním indicií a namícháním správného lektvaru. Největším zážitkem byl volný pád z 13 metrů vysokého patra věže. Plni očekávání se poté přesunuli na paintballové hřiště, odkud si někteří odnesli památku ve formě modřin.

Celý den utekl jako voda. Unavení, ale spokojení a obohacení o skvělé zážitky se vraceli domů. Někteří prohlásili, že tento resort ještě určitě v budoucnu navštíví.

foto

 

Projektové dopoledne Trilopark

Dne 20. června 2022 proběhl na naší škole projektový den s názvem „Trilopark“. Žáci si mohli vyrobit odlitky různých trilobitů, měli možnost odkrývat kostru dinosaura, která byla ukrytá v písku. Poslední aktivita, která na ně čekala, byla ukázka různých zkamenělin, zubů mamuta, mamutích chlupů. Tyto ukázky byly spojeny i s poutavým povídáním na toto téma.

Na závěr měli všichni možnost zakoupit si repliky dinosauřích čelistí, zubů…

foto

 

Projektové dopoledne s finanční matematikou

Ve čtvrtek 16. června 2022 navštívila naši školu paní Ing. Martina Václavíková ze společnosti ABC Finančního vzdělávání. Pro žáky 8. a 9. třídy si připravila zajímavé projektové dopoledne zaměřené na finanční gramotnost. Děti se rozdělily do 4 skupin a vymyslely si každý název své fiktivní rodiny. A mohlo se začít. Je vám 30 let a máte před sebou 3 cíle (spoření pro děti, finanční prostředky na bydlení a rentu), které je potřeba splnit do 60 let.

foto

 

Exkurze do firmy KOS servis s. r. o.

V úterý 14. června 2022 zavítali žáci 7. a 8. třídy do firmy KOS servis s. r. o. na exkurzi. Seznámili se se základy strojírenské výroby - strojní a svářečské práce, soustružení, frézování, vrtání, broušení, obrážení související s opravami lesnické a zemědělské techniky. Dozvěděli se, z jakých prvků se skládá ocel a poznali, jak funguje plazmové pálicí centrum se svrtávací hlavou.

Někteří žáci si vyzkoušeli i svářečské helmy nebo si sami změřili tloušťku svého vlasu.

Děkujeme firmě Kos za zajímavou přednášku s praktickými ukázkami a věříme, že pro některé žáky to byla patřičná motivace pro volbu budoucího povolání.

foto

 

Výlet na hrad v Ledči nad Sázavou

Dne 13. června 2022 se celý první stupeň vydal na výlet do Ledče nad Sázavou. V areálu hradu byl připravený program, děti se mohly postupně zapojit do různých aktivit. Nejprve na ně čekali pejsci, kteří ukázali, co vše dovedou. Pak následovala prohlídka hradu. Vše bylo zakončeno divadelním představením.

Mezi jednotlivými aktivitami měly děti možnost zatancovat si na diskotéce, nechat si namalovat obrázky na obličej, něco si zakoupit.

Z rozesmátých obličejů dětí bylo možné vyčíst, že se výlet vydařil, všichni se vrátili domů spokojení a plní dojmů.

foto

 

Atletická olympiáda - 1. stupeň

10. června 2022 se žáci 1. stupně zúčastnili atletické olympiády na školním hřišti. Hned v úvodu si všichni nasadili pořadová čísla, která jim dávala pocit, že jsou praví sportovci.

Sportovní klání probíhalo ve 4 disciplínách: skok daleký, hod kriketovým míčkem, běh na 50 m a vytrvalostní běh (400 m, 600 m a 800 m). Žáci byli rozděleni na chlapce a dívky a na kategorie 2.-3. tř. a 4.-5. tř. Největší obavy měly děti z vytrvalostního běhu, ale všichni doběhli do cíle, i když to někteří sportovci pojali jako Indiánský běh (střídání běhu s chůzí).

Děti se snažily ze sebe dostat co nejlepší výkony. Ti nejúspěšnější byli oceněni čokoládovými medailemi a diplomy. Netradiční cenu dostali žáci Šimon Červenka a Petr Koubík, za vytrvalost a statečnost při vytrvalostním běhu.

Atletická olympiáda se vydařila a děti se už těší na další ročník. GRATULUJEME.

foto

 

Projekt Ovoce do škol

V rámci projektu Ovoce do škol, dostala každá třída bedýnku s ovocem a zeleninou. V této bedýnce se nacházelo ovoce všeho druhu například ananas, kiwi, grapefruit nebo také žlutý meloun či mango. Nechyběla ani jablíčka, borůvky či hroznové víno. Ale nebylo to jen o ovoci. Děti také ochutnaly bílou ředkev, baby špenát a polníček. Děti byly nadšené, že mohly ochutnat druhy ovoce či zeleniny, které ještě nikdy neměly.

   

Hudební hodinka s Pavlem Novákem

Dne 9. června navštívil naši školu pan Pavel Novák. Připravil si pro žáky 1.-3. třídy a pro děti z mateřské školy hodinový program plný hudby, tance a her. Nejvíce děti bavil souboj kluci vs. holky, kdy pomocí naběračky přenášeli malé plastové míčky z krabice do krabice.  Děti dostaly malou pozornost ve formě barevného náramku a balíčku s bonbonky. Všichni si tuto akci moc užili.

foto

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru