Aktivity ve škole - červen

Červen, to je měsíc v létě, který teplem zahřeje tě. V červnu rostou jahody, koupeme se u vody, v červnu také končí škola. Každý školák výská: "Hola!"
Aktivity ve škole - červen
 
 
 
 
 
 
 
 
Projekt - Rozumíme penězům
V pátek 21.června se žáci 8. a 9. třídy zúčastnili projektu Rozumíme penězům. Projekt byl zaměřen na finanční plánování, rozpočet domácnosti a hospodaření s penězi. Žáci vytvořili fiktivní rodiny, obdrželi fiktivní peníze a konkrétní informace o příjmech a výdajích rodiny. Jejich úkolem bylo vytvořit finanční plán na určité období. Se zadanými úkoly se statečně poprali. 
 
Přednáška - Včelí farma Peškovi
V pátek 21. června nás navštívil pan Pešek ze Včelí farmy Peškovi. Žáci 1.-7.třídy se dozvěděli spoustu nových informací o včelách a o práci na farmě. Měli možnost prohlédnout si úl či včelí plást. Seznámili se s pomůckami, které včelaři používají. Oblékli si i včelařský klobouk a nakonec ochutnali med. Fotky z přednášky naleznete zde.
  
 
Výlet do Parku Mirakulum
Ve čtvrtek 20. června se žáci 4.-7.třídy vydali na výlet do Parku Mirakulum v Milovicích. Zde strávili krásné dopoledne i odpoledne. Skákali na trampolínách, bloudili v bludišti, procházeli podzemní chodby, navštívili zvířátka a místní zahrady a v neposlední řadě si užili mokré radovánky ve Vodním světě. Všem se výlet moc líbil. Fotky z výletu zde.
   
 
Den dětí
Ve středu 19. června proběhl Den dětí. Tato akce byla v režii žáků 9.třídy. Bylo připraveno 8 stanovišť, která se nacházela v prostorách školy a v okolí. Dopoledne si všichni moc užili. Poděkování patří nejen žákům 9.třídy a třídní učitelce Janě Hoškové, ale i Spolku Sluníčko, který připravil občerstvení pro žáky i pedagogy. Fotky z pěkného dopoledne naleznete zde.
 
Výlet na hrad Roštejn
Žáci 1. – 3. třídy navštívili 11. 6., v rámci školního výletu, hrad Roštejn. V areálu hradu byl pro děti připraven bohatý program. Kromě prohlídky hradu, která byla zpestřena postavami v dobových kostýmech, které představovaly duchy bývalých obyvatel hradu, mohly děti vidět ukázku výcviku psů, vystoupení kouzelníka nebo pohádku o princezně a černokněžníkovi. Kdo rád tancuje a zpívá, zapojil se do písničkového programu, při kterém si děti zazpívaly, zatancovaly i zasoutěžily. Na závěr děti nakoupily suvenýry nebo drobné dárky pro sebe a své blízké a s dobrou náladou se vracely zpět do Lukavce. Více fotek z výletu zde.
 
Bowling
Poslední dvě páteční odpoledne strávily starší děti ze školní družiny na cestách.Vyrazily opět po čase do Pacova na bowling.Některé děti hrály tuto hru poprvé v životě,i tak se nevzdávaly a bojovaly až do posledního dechu.Po namáhavé hře se vydaly nasytit svá bříška do pizzerie.Myslím,že nikomu z nich už ke štěstí nic nechybělo - snad jen ty toužebně očekávané prázdniny.
Tak zase za rok hurá na bowling,už teď se těšíme!
Fotky naleznete zde.
 
 
Dopravní hřiště Vlašim
Ve středu 12.6. jsem s dětmi ze školní družiny navštívila dopravní hřiště ve Vlašimi. Slunečné počasí nám přálo a předvídalo tak předem příjemně strávené odpoledne.
Žáci si zde zopakovali získané znalosti z dopravní výchovy, pravidla pro chodce, jak správně přecházet silnici, dopravní značky a v poslední řadě se všichni naučili, jak správně a bezpečně mají mít nasazenou a upravenou helmu.
Po rozdělení šlapacích motokár, koloběžek a kol si mohli žáci vyzkoušet jaké to je stát se "opravdovým řidičem."
Dopravní hřiště nabízí skvělou příležitost s funkčními semafory, železničním přejezdem, kruhovým objezdem a přechody pro chodce, jak se blíže seznámit s dopravní tématikou, dále rozvíjet a prohlubovat již získané dovednosti.
Žáci byli velice šikovní, na všechny otázky odpověděli bez chybičky a dostali obrovskou pochvalu za vědomosti, za svědomité a ukázkové chování při jízdě na dopravní prostředcích po hřišti.
Dětem se návštěva velmi líbila a už se těší na příští návštěvu. Více fotek a videa naleznete zde.
Za ŠD Syslová Vlaďka
 
 
Kritické myšlení
Dne 3. 6. se žáci 8. a 9. třídy zúčastnili přednášky pana Lukáše Hány. Tento lektor je seznámil s různými metodami kritického myšlení, upozornil na nástrahy dnešní moderní doby, kdy není dobré důvěřovat všem informacím, je třeba o věcech přemýšlet a utvářet si své názory.

tisk Tisknout   ↑ Nahoru