Aktivity ve škole - březen

Březen je kus neposedy, kde jen může, láme ledy. Hleďme toho siláka! Slunce z mraků vyláká.
Aktivity ve škole - březen
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bruslení
V úterý 26.3. se někteří žáci z 8. a 9. třídy zúčastnili bruslení na zimním stadionu v Pelhřimově. Děti jely školním autobusem. Stadion byl zamluven pouze pro naši školu, takže děti měly spoustu prostoru, aby ukázaly své bruslařské dovednosti. Bruslení se všem moc líbilo. Fotky naleznete zde.
Tento obrázek vytvořila umělá inteligence.
 
Záchranáři
Dne 27. 3. 2024 do 7. – 9. třídy zavítali pacovští záchranáři, aby žáky seznámili se základy první pomoci. Po této teoretické části následovala ukázka vybavení záchranářů, dále bylo možné si prohlédnout i sanitní vůz. Více fotek naleznete zde.
 
Den prevence
V pondělí 25.3. absolvovala třetí třída program s názvem Den prevence. Cílem projektu je snížení množství úrazů u dětí. Během dopoledne se žáci nejprve dozvěděli základní teoretické informace a poté následovaly praktické ukázky první pomoci a prevence. Fotky naleznete zde.
 
Tento obrázek vytvořila umělá inteligence.
 
Sadba osení aneb Velikonoční příprava v ŠD
  
 
Tvorba v programu Canva
Žáci 8.třídy se v rámci Vv učili pracovat v programu Canva. Následně jim byl zadán úkol, ať vytvoří pohlednici na téma Velikonoce. Povedly se jim, co myslíte? 
   
 
Návštěva knihovny
V úterý 12. března navštívili žáci 3. třídy knihovnu v Pacově. Zde pro ně byla připravena beseda na téma Ferda Mravenec.
 
Recitační soutěž
Dne 7. 3. 2024 se vítězové školního kola zúčastnili oblastního kola pacovské recitační soutěže. Z celkem 8 postupových míst získali krásná 4 místa. V I. kategorii se na 1. místě umístil Michal Janda, II. kategorii ovládl Tomáš Brabec na 1. místě a Adam Červený na 2. místě. Ve III. kategorii získala Adéla Jandová 3. místo, v poslední kategorii obsadila Veronika Svobodová 2. místo.
19. 3. 2024 se bude konat okresní kolo recitační soutěže, kde naši recitátoři budou bojovat o další postup. Držme jim palce! Fotky ze soutěže naleznete zde.
 
Divadelní představení
Dne 6. března se v naší škole hrálo divadelní představení O dvanácti měsíčkách, které si připravily děti ze družiny.
 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru