Zájezd do Anglie

Zájezd do Anglie
 
                                                          
 
 
 
 
Ve dnech 17. – 21. prosince se zájemci z řad žáků 2. stupně zúčastnili pětidenního jazykově poznávacího zájezdu do Velké Británie. Hlavním cílem bylo seznámit se s reálným životem v cizí zemi a vyzkoušet si komunikaci v anglickém jazyce.
V sobotu v odpoledních hodinách jsme vyrazili autobusem od budovy naší školy na cestu přes Německo, Belgii směrem do Francie k přístavu Calais. V ranních hodinách jsme se nalodili na trajekt směřující přes kanál La Manche do Doveru, přístavu v Anglii. Po necelých dvou hodinách jsme se už mohli kochat krásami hlavního města Velké Británie. Po příjezdu do Londýna nás tato metropole přivítala velkolepými stavbami a kosmopolitní atmosférou. Autobus nás vysadil přímo u grandiózní kupolovité stavby Millennium Dome, někdy nazývané The O2 Arena. Po krátkém rozkoukání jsme se přesunuli lanovkou a vláčkem DLR (Docklands Light Railway) do části City of London, která je jedním z největších světových obchodních center. Měli jsme možnost si prohlédnout nejznámější pevnost Tower of London, projít se po proslulém mostě Tower Bridge, který vede přes řeku Temži. Bohužel nám počasí moc nepřálo a my byli rádi, že jsme mohli nasednout do londýnského metra a přesunout se do očekávaného Muzea voskových figurín Madame Tussauds. Po fyzicky náročném dni jsme se trochu s obavou těšili na hostitelské rodiny, u kterých jsme bydleli. Pobyt v rodinách byl pro nás velkým zážitkem a své znalosti angličtiny jsme si mohli prověřit v praxi. Zjistili jsme, že se dokážeme bez větších problémů dorozumět.
Další den byl věnován prohlídce nádherného univerzitního města Oxford, kde jsme prošli univerzitní katedrálu a jednu z nejslavnějších kolejí Christ Church, jejíž jídelna sloužila jako předobraz jídelny v Bradavicích ve filmech o Harry Potterovi. Procházka areálem kolem Bodlein knihovny jen umocnila naši touhu stát se na chvíli studenty jedné z mnoha proslulých kolejí. Rozchod v obchodním středisku v nás probudil nákupní horečku a my brali obchůdky doslova útokem.
Poslední den jsme naše putování zahájili na kopci u Královské greenwichské observatoře s překrásným výhledem na sluncem zalitý Canary Wharf a na Millennium Dome. Využili jsme příležitosti postavit se jednou nohou na západní a druhou na východní polokouli – tedy obkročmo přes nultý poledník, a vytvořit tak nezapomenutelné snímky. Procházkou kolem lodě Cutty Sark jsme si to namířili přímo k přístavu, po řece Temži jsme se lodí dostali opět do centra části Westminster. Prošli jsme kolem kulturní dominanty Big Ben a Houses of Parliament, svezli se na nejnavštěvovanějším obřím kolu London Eye, odkud jsme viděli celý Londýn z ptačí perspektivy. Navštívili jsme Trafalgarské náměstí, jehož každoroční chloubou v tomto čase je honosný vánoční strom, který Britům daruje Norsko jako poděkování za pomoc norskému lidu během 2. světové války. Dále jsme pokračovali na Piccadilly Circus - náměstí s kovovou sochou Erose a spoustou světelných reklam. Přes královský park Green Park jsme dorazili až k Buckinghamskému paláci, místu britského panovníka. A to byla poslední zastávka, odkud jsme se opět metrem přesunuli k parkovišti u O2 Arény, kde na nás čekal autobus. Unavení, ale plní zážitků a zkušeností jsme večer opouštěli Velkou Británii.
Závěrem bychom chtěli poděkovat rodičům, že umožnili svým dětem zúčastnit se zájezdu do zahraničí. Poděkování patří i Městysu Lukavec a Spolku Sluníčko za finanční podporu této akce.
 
Hodnocení zájezdu očima dětí:
- bylo to fajn, konečně jsem byla v cizině, myslím si, že by naše škola měla tohle pořádat častěji
- líbilo se mi v univerzitě a památky v Londýně
- zájezd se mi líbil, rodiny dobře vařily
- líbil se mi Big Ben, London Eye, Museum Madame Tussauds
- moc chození, bolely mě nohy
- v rodině byly postele měkké jak trampolína
- nechutnaly mi svačiny
- velmi malá místnost, dlouhá cesta, málo času na rodinu
 
 
Více fotek naleznete v galerii.
 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru