Lyžařský kurz 2020

V sobotu 8. února 2020 jsme jeli s naší a želivskou školou na lyžařský výcvik do Janských Lázní. Bydleli jsme v chatě Lovrana. Na pokoji jsme byli ubytovaní po dvou, třech, čtyřech, pěti i po šesti. Letos jsme na místo dorazili později než jindy. Takže po vybalení a krátkém seznámení jsme se vydali na krátkou procházku, abychom zjistili, jak jsme na tom se sněhem. Nebylo to špatné, ale jedna modrá delší sjezdovka nebyla zasněžená a druhá také moc ne, což není příznivé pro úplné začátečníky. No uvidíme. Lyžovat jsme začali v neděli. Byli jsme rozděleni do třech skupin – podle našich lyžařských zkušeností. Letos byla spousta věcí jinak. Nový instruktor, více želivských dětí a samozřejmě počasí. V pondělí se zbláznilo. Naštěstí u nás takový vichr jako jinde nebyl, ale bohužel pršelo celý den a my si v duchu říkali, co na horách v dešti budeme dělat. Měli jsme štěstí. Večer začalo sněžit a dokonce tolik, že naše modrá Idyla byla připravená na sjezdy. A tak jsme během celého týdne téměř všichni vyzkoušeli různé sjezdovky. Modrou Idylu, ale i černou trasu přímo pod lanovkou, Hofmanky, Anděla i Protěž. A protože sněžilo v průběhu celého týdne a občas byla špatná viditelnost, na sjezdovce nebylo zas tolik lidí a tak dlouhé fronty jako obvykle také ne. Každý večer k nám na pokoje chodila bodovací komise kontrolovat pokoje. Rychle uklidit, bude legrace! Večerka byla v půl desáté. Každý večer jsme hráli různé hry nebo si povídali a seznamovali se, proběhla diskotéka a ve čtvrtek stavění nejdokonalejšího sněhuláka. Nechyběl ani krátký výlet do centra Janských Lázní. Museli jsme přeci nakoupit nějaké zásoby a pozornosti domů.

Na horách se nám velmi líbilo a příští rok bychom zase rádi vyrazili.