Nezávislí lépe myslí

V letošním roce jsme se s žáky osmé třídy naší školy poprvé zúčastnili kreativní soutěže Nezávislí lépe myslí, kterou pořádá pracovní skupina elektronické bezpečnosti působící na krajském úřadě Kraje Vysočina v Jihlavě.

Žáci mohli natáčet videa, kreslit plakáty, komiksy nebo fotoromány a vytvářet deskové hry. Soutěžní příspěvky se měly v letošním roce zaměřovat na rizika spojená závislostí na IT technologiích, internetu, apod.

Těsně před Vánoci jsme naši deskovou hru Dostaň se ze sítě! dokončili a odladili tím, že jsme si jí sami zahráli. Po odeslání jsme netrpělivě čekali na vyhlášení výsledků, protože jsme se opravdu snažili a byli jsme se svou prací spokojení.

Koncem ledna přišla pozvánka na slavnostní vyhlášení v zasedací místnosti Krajského úřadu Kraje Vysočina s tím, že jsme na jednom z vítězných míst. Vypravili jsme se tedy školním autobusem s paní ředitelkou a paní učitelkou do Jihlavy abychom se dozvěděli, že jsme se umístili na 1. místě v naší kategorii.

Jsme opravdu rádi.

Žáci 8. třídy