Olympiáda v anglickém jazyce

Byl leden a naše děti se opět začaly připravovat více či méně na soutěž v anglickém jazyce. Tato soutěž se skládá z několika částí a účastní se jí žáci z celého druhého stupně. Pro žáky šesté a sedmé třídy bylo letos připravených jedenáct témat, pro osmou a devátou třídu dvacet dva. První část byla poslechová. Žáci poslouchali různé krátké nahrávky a vybírali správné odpovědi nebo správná tvrzení, nebo odpovídali na zadané otázky. Druhá část písemná. Dva dny před zkouškou si žáci vylosují pět témat, o třech vylosovaných z nich pak píší. Ufff. Třetí část ústní. Možná nejjednodušší. Žáci se nejdříve představí, poví o svých koníčcích nebo rodině, popisují obrázek a pak po dobu dvou minut mluví o dvou opět předem vylosovaných tématech. Závěrečná část je porozumění textu. Na archu jsou krátké texty. Pod každým různé otázky, na které žáci hledají odpovědi. Jak jsme dopadli?

V kategorii 6. a 7. třída: 1. místo David Hubička (7. třída), 2. místo Josef Ročeň (7. třída) a 3. místo Matyáš Malimánek (6. třída).

V kategorii 8. a 9. třída: 1. místo Johana Císařová (9. třída), 2. místo Matouš Jílek (9. třída) a 3. místo Michal Kubec (8. třída) 

David i Johanka nás jeli reprezentovat do okresního kola do Havlíčkova Brodu. Sice nepřivezli medaile, ale prošli další náročnou zkouškou a Johance dokonce chybělo do prvního místa pouze 6 bodů.

Gratulujeme 🙂