Úspěch naší školy v Mezinárodní výtvarné soutěži Piccoli Artisti

Už třiapadesát let se této soutěže účastní děti nejen z několika zemí Evropy, ale i ze střední Afriky nebo Japonska. Letos bylo z naší školy zasláno 81 prací, z toho deset získalo Čestná uznání. Nadšeni jsme byli hlavně z krásného 3. místa Karolínky Zemanové ze 7. třídy v kategorii Originalita. Velmi si vážíme toho, že se našim žákyním podařilo získat ocenění během dvou let. Naší škole a celému Lukavci tak dělají dobrou pověst.

ZŠ a MŠ Lukavec se této soutěže účastní již 12 let. Za tuto dobu jsme obdrželi spoustu čestných uznání pro jednotlivce i celé třídy. Letos je získali: Adéla Dvořáková, Aneta Kmochová, Pavla Koubíková (již po druhé), Martin Koucký, Michaela Smetanová, Zuzana Svitáková, Anna Marie Svobodová, Eliška Švecová (již po druhé), Matouš Tržil a Tereza Veletová (již podruhé).

V prvním patře překrásného kláštera je umístěna trvalá výstava všech výtvarných prací, které získaly ocenění a čestná uznání. Vystaven je zde také obrázek Karolíny Zemanové a dalších lukaveckých žáků. V podzemní části je umístěn velkolepý keramický betlém, ale můžete zde spatřit i betlémy z různých zemí světa

Karolínka si pro cenu do Arenzána nemohla dojet, ale Městys Lukavec stejně jako před dvěma lety uspořádal malou výpravu a cenu za ni převzal pan místostarosta Vítězslav Prchal na slavnostním ceremoniálu.

Všichni účastníci výpravy si užili příjemnou atmosféru jak kláštera nebo malebného městečka Arenzano, tak i přístavní město Janov. V Arenzánu je jako před lety přivítal Otec Vojtěch, česká stopa v tomto malebném italském městě.

Naše úspěchy jsou pro nás povzbuzením a určitě v této soutěži budeme pokračovat.