„Projektové dny druhého stupně“

Letošní „PROJEKTOVÉ DNY“ se nesly zcela v jiném duchu než v letech minulých. Nikam se nejelo, stanovali jsme u školy. Proč? Důvodů bylo více, jeden z nich byl i ten, že ne všechny děti mají možnost jet stanovat se svými rodiči nebo kamarády. Děti si tak mohly vyzkoušet, že postavit stan bez dospělých není jednoduché, že to někdy vyžaduje i velkou dávku trpělivosti. Některé děti zjistily, že nosné tyčky se jen tak nezastrčí do trávy. Jiné zase přišly na to, že je třeba číst návody. I přes různé překážky se nám podařilo všechny stany řádně postavit. Takže bydlení bylo vyřešené.

Další úkol, který nám zbýval vyřešit, bylo stravování. Využili jsme nabídky našich školních kuchařek, které nám večeři, snídani i svačinu připravily. Děkujeme. Měli jsme tím pádem více času na různé aktivity.

Nejdříve jsme začali výjezdem na Strážiště, kde jsme si vyslechli zajímavé čtení. A pak běh na zahřátí, rozdělení do skupin a podle vyznačené trasy na mapě „hybaj“ do Lukavce. Jedním z úkolů bylo najít poztrácené fixy a na mapě zaznamenat místo jejich nálezu. Některé skupiny občas sešly z trati a fixu nenašly, ale nakonec ke křížku dorazili všichni.

U křížku na všechny čekal test. Kdo dával na Strážišti pozor, tomu se to vyplatilo. Po obědové pauze na nás čekaly zajímavé aktivity, některé byly zaměřené na fyzičku, jiné na zručnost celé skupiny. Mezi nejoblíbenější aktivity patřily: chůdy, podávání tyček, koloběžky apod.

Po večeři byl čas na zkrášlení a začala diskotéka. Všechny děti se shodly na tom, že diskotéka byla nejoblíbenější aktivitou z celých projektových dnů.

Druhý den ráno po snídani následovaly turnaje. Každý žák si měl vybrat dva sporty. Nejdříve se hrálo Ringo, pak přehazovaná a na závěr, když už byla tráva skoro suchá, stany vysušené a vše uklizené, jsme si zahráli Kinball. Pak už jen vyhodnocení a hurá domů.

Nejlepším hráčem projektových dnů se stal šesťák Michal PavelecGratulujeme.

 

clanek_4

clanek2

clanek3

svp