Zahradníci ze 4. třídy

S dětmi jsme se rozhodli, že si zkusíme založit naší třídní zahrádku. Aby to mělo ten správný ,,šmrnc”, zkusili jsme si vše vypěstovat od semínek. Společnými silami jsme zasadili všechna semínka různých plodin. Všichni jsme každým dnem s napětím očekávali, kdy konečně vyroste první lísteček. A pak se to stalo… naše zahrádka začala růst. Zpočátku jsme měli sazeničky ve třídním miniskleníčku, ale později byl tento skleník pro naši zahrádku malý. Nastala tedy druhá fáze našeho pěstitelství  → OPRAVDOVÝ SKLENÍK. Už samotná výuka ve skleníku byla pro děti příjemná změna. Zasadili jsme sazeničky do větších přepravek (berme to jako prostor pro růst) a už jsme se cítili jako profesionálové. Skoro každý den jsme naše ,,miminka” navštěvovali (buď já sama nebo celá delegace zahradníků – čtvrťáků) a pak jsme se konečně dočkali dne, na který jsme čekali skoro 3 měsíce – SKLIZEŇ.

Ráno jsme se tedy vrhli na sklízení našich plodin. Společnými silami jsme otrhali  zahrádku, uklidili skleník a přemístili jsme se do třídy, kde jsme zahájili poslední fázi zahrádkářství  OCHUTNÁVKU. Nakrájeli jsme vše, co jsme společnými silami vypěstovali a opravdu jsme si pochutnali.

zahradníci z 4. třídy