Výsledky 3. ročníku soutěže Zemědělství a lesnictví na Vysočině

V letošním v pořadí už třetím ročníku soutěže bojovalo o vítězství 65 žáků, kteří si nejlépe vedli ve školních kolech, a to vždy dva nejlepší řešitelé z každé školy. Úkolem soutěžících bylo zodpovědět 25 otázek zaměřených na oblast zemědělské produkce, biopotravin, ochrany životního prostředí, lesnictví nebo aktuální kůrovcové kalamity.

Odměnou pro prvních dvacet nejlepších řešitelů soutěže Zemědělství a lesnictví na Vysočině je zážitkový dvoudenní výlet 7. a 8. června, který zahrnuje například návštěvu Městských lesů Pelhřimov, kde budou děti sázet stromky, pobyt na Školním statku Humpolec s jízdou na koních nebo návštěvu rodinné farmy Mošnových. Výlet zakončí děti v interaktivním muzeu Ohrada v Hluboké nad Vltavou.

Výsledky 3. ročníku soutěže Zemědělství a lesnictví na Vysočině:

  1. Jan Brož – ZŠ Horní Cerekev
  2. Lukáš Záruba – ZŠ Kamenice nad Lipou
  3. Matouš Jílek – ZŠ a MŠ Lukavec

Anetka se také neztratila a umístila se v první polovině se ztrátou 6 bodů na vítěze. Oběma gratulujeme a Matoušovi přejeme, aby si výlet užil minimálně stejně jako loni. 

Ing. Hana Císařová

IMG_0013   IMG_0016IMG_0019 IMG_0020