Přednáška v 8. třídě – záchranáři a hasiči

Dne 14. března 2019 k nám do školy přijeli pracovníci pacovského výjezdového stanoviště Zdravotnické záchranné služby a Hasičského záchranného sboru. Nejprve nás záchranáři seznámili se svou prací a ukázali nám, co všechno nosí v kufru k pacientům. Nejodvážnějším z nás byl změřen tlak, cukr v krvi a natočeno EKG. Zopakovali jsme si pravidla první pomoci při zástavě srdce, zaujaly nás informace o první pomoci při otravě oxidem uhelnatým. Na závěr jsme mohli nahlédnout do sanitky a bylo nám vysvětleno, k čemu její zařízení slouží.

Další zajímavé informace jsme se dověděli od hasiče. Seznámil nás s hasičským oblečením a s pomůckami, které hasiči používají při výjezdech. Obě přednášky byly poučné a bavily nás.

                                                                                                                                        Žákyně 8. třídy