Anglická olympiáda 2019

Školní kolo anglické olympiády 2019

Každý rok se v naší základní škole pořádá olympiáda v anglickém jazyce. Soutěž se skládá z několika částí a probíhá po dobu tří týdnů. Kromě poslechu, porozumění textu nebo popisu obrázku si žáci projdou i dvěma koly mluvení na dané téma či psaní na vylosované téma. Kategorie jsou dvě. První jsou žáci 7. třídy. Druhá žáci 8. a 9. třídy.  Maximální počet bodů je 25. Cílem soutěže není jen poslat prvního žáka do okresního kola, ale i zjistit jazykovou úroveň všech dětí. Každý se může porovnat nejen se spolužáky, ale porovnat sám sebe v mluvení, poslechu nebo psaní.

Výsledky:

Kategorie 7. třída: 8 soutěžících    

1. místo – Kubec Michal 17,75 bodů

2. místo – Dalíková Aneta 14,80 bodů

3. místo – Kozojedová Lucie 14,35 bodů

Kategorie 8. a 9. třída: 21 soutěžících    

1. místo – Mrázková Kateřina (9. tř.) 24,25 bodů

2. místo – Císařová Johana (8.tř.) 24,05 bodů

3. místo – Tvrdek Jan (9.tř.) 21,85 bodů

Letos byly obě kategorie uzpůsobeny tak, aby mohli sedmáci soutěžit i s osmáky a deváťáky. Tím byla soutěž napínavější a někteří žáci se hodně snažili, aby je mladší kamarádi neporazili. Pojďme se podívat na prvních deset nejlepších angličtinářů na škole.

1. Mrázková Kateřina (9. třída)

2. Císařová Johana (8. třída)

3. Tvrdek Jan (9. třída)

4. Butalová Kateřina (9. třída)

5. Jílek Matouš (8. třída)

6. Kubec Michal (7. třída)

7. Dalíková Aneta (7. třída)

8. Kozojedová Lucie (7. třída)

9. Mladová Pavla (9. třída)

10. Šafratová Natálie (7. třída)