Adventní tvoření na 2. stupni

 

Je už tradicí, že žáci druhého stupně ve čtvrtek před první adventní nedělí absolvují Projektový den Advent. A jak to vůbec probíhá? Co předchází tomu, že o adventní neděli si můžete zakoupit adventní věnce, svícny, vánoční dekorace a cukroví od našich žáků?

Ráno se nakupí před učebnou přírodopisu hromada zeleného chvojí, šišek, větviček, mechu a drobných suchých plodů. V učebně jsou již připravené nakoupené svíčky, přízdoby a stužky. A pak to propukne. Motají se věnce, dodělávají a dozdobují dekorace chystané v hodinách pracovního vyučování, váží a rozděluje se cukroví. A v této pilné práci nám den uteče jako voda.

Děkujeme všem rodičům a nakupujícím, že svými nákupy podpořili fond SRPŠ při ZŠ Lukavec. Děkujeme vám za vaši podporu a za to, že ukazujete dětem, že jejich práce je důležitá, a že tvořit rukama a srdcem přináší druhým radost.

Doufám, že se z výrobků u nás nakoupených těšíte.

Přejeme Vám VESELÉ VÁNOCE. 

žáci 2. stupně a jejich vyučující