Naše účast na vernisáži mezinárodní výstavy Lidice 2019

Jako oceněná škola jsme měli možnost zúčastnit se s Aničkou vernisáže výstavy 47. ročníku Mezinárodní výtvarné soutěže LIDICE 2019.

Vernisáž probíhala jeden den na dvou místech v Galerii Lidice a v Národním technickém muzeu. Mezi těmito institucemi jsme se přemístili historickým autobusem z roku 1971.

Doprovodný program této vernisáže připravilo Národní technické muzeum, Vysoká škola chemicko-technologická v Praze a Techmania Science Center a mělo zajímavou náplň:

Pohádka o Sněhové vločce s UV prvky v podání studentů a doktorantů VŠCHT.

Faraonovi hadi – cukr dokáže shořet tak, že z misky začnou vylézat „faraonovi hadi“ podivných tvarů!

Modrá a duhová baňka - jde o zázračné baňky, které pouhým protřepáním mění barvu!

Mrazivá chemie – co udělá rajče v tekutém dusíku, pokud do něj udeříte kladivem?

Netradiční kapalina – co všechno dokáže škrob s vodou?

Detektivní chemie – kouzla daktyloskopie!

Hoří cukr nebo mouka? – Co myslíte?

V Národním technickém muzeu jsme si mohli prohlédnout zdarma celou expozici.

Ing. Hana Císařová