I školní družina se těší na prázdniny

S rychle se blížícím koncem školního roku si každý žáček chce chvilek ve družině a krásného počasí náležitě užít. Finišují různé soutěže, úročí se znalost pravidel stolních her a taktika pro zdárná vítězství, či obratnost a postřeh při uhýbání se před míčem ve vybíjené J. Nastal tedy příhodný čas vše řádně prověřit.

V první řadě musíme zmínit, že téměř všechny děti se rády zapojují do družinových aktivit, ale nejvíce do sportovně zaměřených. Dvakrát týdně se děti ráno scházely v tělocvičně a posilovaly své dovednosti ve vybíjené. Od konce měsíce května se někteří téměř denně usazovali ke stolkům se šachovnicemi a bojovali o titul Šachového krále ŠD. V pátek 21. června byly úspěšným hráčům této krásné „královské“ hry předány hodnotné ceny a diplomy. Letošním králem se stal P. Kačena (5. tř.). Druhé místo obsadil J. Hrbek (2. tř.) a třetí příčka patřila T. Bískovi (5. tř.).

Ale aby nám děti u šachových partií nezlenivěly, protahovaly své svaly u stolního tenisu a fotbálku, při kulečníku statečně bojovaly s barevnými koulemi, pro malé děti bylo i dlouhé tágo „malým“ soupeřem. Ani nácvik hodu míče na koš, porážení kuželek i zápolení s obručemi nikdo nešidil.

Největší očekávanou akcí byla už tradiční jízda zručnosti na koloběžkách pro děti 1. – 5. třídy, která je takovou malou přípravou na jízdy zručnosti na kolech (2. stupeň) v rámci dopravní soutěže. Děti byly hodnoceny za čistě projetou překážkovou trasu, při rovnosti počtu trestných bodů teprve rozhodoval čas. Ti nejméně zkušení – žáčci 1. třídy – měli svou „malou“ kategorii hodnocenu samostatně, protože někteří z nich jeli na koloběžce vůbec poprvé. Vyhrál a 1. místo obsadil O. Halouzka, druhou nejlepší jízdu zajela A. Jandová a 3. místo si svou statečnou jízdou zasloužila A. Svobodová. O něco starší děti (2. + 3. tř.) už trasu absolvovaly v minulých letech, proto už nebyly na trati žádnými nováčky. A bylo to znát. 1. místo zaslouženě  vyhrál D. Kačena (3. tř.), který zajel trať o něco rychleji než J. Hrbek (2. tř.). Oba jeli bez chyby. Třetí příčku obsadila N. Kmochová (2. tř.) se ziskem pouhých tří trestných bodů, ale pěkným časem pod 1minutu. A naši „nejstarší“ a již ostřílení sportovci ze 4. a 5. třídy si to na trati opravdu rozdali. Některým se ale jejich rychlá jízda nevyplatila. Čistou jízdou si  F. Váňa (4. tř.) vybojoval 1. místo, 2. místo získala svou pečlivou jízdou T. Bísková (5. tř.). V pořadí  3. si pro pomyslnou bronzovou medaili dojela K. Kubecová (4. tř.) se ztrátou 1 trestného bodu. Všechny děti dostaly za svůj výkon i odvahu se zúčastnit těchto jízd sladkou odměnu.

A co naši nejstarší? Pro ně byl již tradičně odměnou na závěr školního roku výlet do Pacova na bowling. Nesměla chybět ani návštěva pizzerie, protože po pilné hře si určitě všichni dobrou pizzu zasloužili.

Máme radost, že si děti akcí ŠD užívaly, a to hlavně těch sportovních. Proto se už teď těšíme na rok příští a přejeme dětem krásné prázdniny plné zážitků.