Exkurze do Senátu

Ve středu 22. 5. 2019 jsme se zúčastnili exkurze do Senátu ČR. Naše putování začalo ráno na liduprázdném Karlově mostě, kde jsme si mohli prohlédnout barokní sochy a poslechnout si výklad paní učitelky. Po přísné bezpečnostní kontrole jsme byli uvedeni do reprezentativního sálu Senátu, kde nás přivítal místopředseda Senátu pan Milan Štěch. Potom se nám věnovala paní průvodkyně, která nám ukázala další krásné prostory Valdštejnského paláce, kde Senát sídlí. Dozvěděli jsme se  zajímavosti o životě Albrechta z Valdštejna. Překvapující byla i informace, že senátoři dnes vlastně zasedají v bývalé konírně. V pečlivě upravené zahradě jsme obdivovali bílé i barevné pávy.

V druhé části výletu jsme se rozdělili na dvě skupiny; starší děti odjely metrem do JumpParku, kde se mohly vyřádit na trampolínách. Mladší děti zamířily do Laser Game Arény. Ještě jsme stihli krátký rozchod po obchodech a již byl čas k návratu.

Senát_jednací_sál Senát_zahrada