Zemědělství a lesnictví Vysočiny 2019

Koncem měsíce března proběhlo na druhém stupni, konkrétně v 7. a 8. třídě školní kolo soutěže Zemědělství a lesnictví Vysočiny. V loňském roce jsme v této soutěži slavili úspěch a Matouš Jílek se probojoval do skupiny, která za odměnu získala dvoudenní zájezd po Čechách. Celkem jsme vyslali na soutěž čtyři žáky (dva chlapce a dvě dívky). Žádný z nich nám neudělal ostudu a celý den si užili.

Letos do finále mohou jet jen dva žáci, jedna dívka a jeden chlapec. Školní kolo s přehledem vyhrál za chlapce Matouš  J., do maximálního počtu bodů mu chyběl jen jeden. Dívčí část ale byla vyrovnaná. Se stejným počtem bodů (20) skončily ve školním kole Aneta D. (7. tř.), Natálie Š. (7. tř.) a Johana C. (8. tř.). Nakonec tedy došlo na doplňující otázky.

Zkuste si na ně odpovědět i vy:

1. Kolik mléka nadojí průměrná kráva za jeden den?

2. Kolik brambor se urodí z jedné rostliny?

Anetka správně odpověděla na obě otázky a nominovanými žáky za naši školu tedy jsou: Matouš Jílek a Aneta Dalíková.

Blahopřeji.

Držte jim palce 3. května 2019, kdy se na Krajském úřadě Kraje Vysočina uskuteční finálové kolo soutěže.

Ing. Hana Císařová