Jaro v družině

Jarní výlet za pohádkou

Máme tu březen, vzduch voní jarem. A my ve školní družině víme, že nás čeká každoroční výlet do Pacova. Cílem naší cesty za poznáním je městská knihovna. V kouzelném prostředí mezi knihami a časopisy na nás čekal milý kamarád Večerníček, se kterým se setkávají po řadu let nejen naši nejmenší. Děti se těšily na besedu, kterou si pro ně již tradičně připravila milá paní knihovnice.

Všechny se tiše posadily na hebké koberečky a dychtivě sledovaly interaktivní tabuli. Poutavá prezentace o již zmiňovaném kamarádovi je nadchla, pozorně poslouchaly, dokonce si i zazpívaly oblíbenou písničku od Karla Černocha. Dověděly se mnoho zajímavých informací z historie – časů, kdy jejich rodiče byli malými dětmi a také sledovali pohádkové příběhy, které jim přinášel panáček s papírovou čepicí. Shlédly ukázky kreslených seriálů, připomněly si řadu pohádkových postaviček v obrázkovém kvízu, s jehož řešením si všechny děti bravurně poradily. Z jejich očí a spokojených úsměvů se dalo číst jak z pohádkové knížky. Ani nespěchaly do slibované cukrárny Myslím, že z nich měl radost i kamarád Večerníček, který jim byl, je a doufám, že bude ještě po dlouhá léta průvodcem světem pohádek na dobrou noc.