Lyžařský výcvik 2019

Lyžařský výcvik

V sobotu 9. února 2019 jsme jeli s naší a želivskou školou na lyžařský výcvik do Janských Lázní. Bydleli jsme v chatě Lovrana. Na pokoji jsme byli ubytovaní po dvou, třech, čtyřech, pěti i po šesti.

Hned ten první den jsme se všichni sešli v jídelně, kde jsme se každý večer scházeli, hráli různé hry, zpívali nebo povídali o tom, jak se máme chovat na pokojích a na sjezdovce.

Lyžovat jsme začali v neděli. Byli jsme rozděleni do třech skupin – podle našich lyžařských zkušeností. Během celého týdne jsme všichni vyzkoušeli různé sjezdovky. Například černou trasu přímo pod lanovkou, Košťálku, Hofmanky, Anděl i Protěž. Třetí den, v úterý, byl odpočinek od lyží. Neměli jsme moc štěstí na počasí, bylo zataženo. Proto jsme místo vycházky přes hory doly do Pece pod Sněžkou, dojeli ski busem tam i zpátky. Odpoledne jsme zase místo výšlapu na místní stezku korunami stromů došli do centra Janských Lázní. Bylo to fajn.

Každý večer po večeři k nám chodily paní učitelky kontrolovat pokoje. Rychle uklidit! Večerka byla v půl desáté. Celý večer jsme hráli různé hry nebo si povídali.

Poslední den jsme šli lyžovat jenom dopoledne, protože odpoledne jsme museli všechno sbalit a vyklidit pokoj. Ve 2 hodiny odpoledne přijel autobus a jeli jsme domů. Tam jsme přijeli okolo půl osmé.

Na horách se nám velmi líbilo a příští rok bychom zase rádi vyrazili.

napsali žáci 7. třídy